ABD ulusal artistik patinaj kuruluşu Bitcoin bağışlarını kabul ediyor

ABD ulusal artistik patinaj kuruluşu Bitcoin bağışlarını kabul ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin artistik patinaj sporu için ulusal yönetim organı olan US Artistik Patinaj, ülkede Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerinde bağış yapılmasını sağlayan en son organizasyon oldu.

ABD Artistik Patinaj Kuruluşu bugün yaptığı açıklamada, kurumun kripto para biriminde bağış ve hediye kabul etmeye başlamak için bağış platformu Engiven ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Kuruluş başlangıçta Eylül 2021’de kripto para birimi bağışlarını etkinleştirme planlarını açıklamıştı.

Yeni bağış ödeme seçeneği, BTC, Ether ( ETH ), Dogecoin ( DOGE ) ve USD Coin (USDC) ve PAX Gold ( PAXG) gibi stabilcoinleri kapsıyor.

Kurumun web sitesinde “ABD Artistik Patinaj artık büyük fonlarından herhangi biri için kripto para hediyelerine izin veriyor.” İfadeleri kullanıldı.

Duyuruya göre, Engiven bağışlanan kriptoları otomatik olarak ABD dolarına çevirerek fonları hemen ABD Artistik Patinaj’a aktarıyor. Duyuruda, “ABD Artistik Patinaj, ABD’de birden fazla kripto para biriminde hediye kabul edecek ilk ulusal yönetim organıdır” denildi.

ABD Artistik Patinaj icra direktörü Ramsey Baker, bağış seçeneklerinin getirilmesinin, derneğin sporcularına, kulüplerine, programlarına ve girişimlerine fon sağlamak için yenilikçi yollar aramaya devam etmesiyle uyumlu olduğunu kaydetti. Baker, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Destekçilerimizin ABD Artistik Patinaj’a kripto para birimi kullanarak bağış yapmalarına izin vermek, günümüzün hızla değişen finansal piyasasında anlamlıdır.”

Baker, organizasyonu desteklemek için ABD Artistik Patinajın sporcuları ve üyelerine hizmet eden birçok programı doğrudan destekleyebileceğini de sözlerine ekledi.