HaberlerKripto Para Haberleri

ABD, Kripto Para Vergilerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre ABD Senatosu, kripto para vergilerini arttıracak.

Bloomberg, ABD Senatosunun kripto para sektöründen 28 milyar dolar vergi toplamak için yatırımcılar ve işletmeler üzerindeki kripto vergilerini sıkılaştırmayı planladığını bildirdi.

Bu vergilendirme, ülke çapındaki ulaşım ve enerji sistemlerini finanse etmek için gereken 550 milyar doların bir parçası olacak.

Senato önerisi, IRS’nin kripto para komisyoncularından veri toplayarak kripto işlemlerini vergilendirmesi gerektiğini öne sürüyor. Artık işletmeler, 10.000 doları aşan dijital para birimlerinin transferlerini bildirmek zorunda kalacaklar.

Eşzamanlı olarak, Senato ABD’deki sosyal programlar için 3,5 trilyon dolarlık bir teşvik için oy veriyor. Milli Gelirler Dairesi (IRS) yetkililerine göre, kripto para endüstrisi büyük ölçüde vergilerini federal hükümetten saklayanlar için adeta bir sığınağa dönüşüyor.

[affiliate_news2 id=”4456″]

Milli Gelirler Dairesi (IRS) geçen yıl kripto para işlemleri üzerindeki kontrolü artırmak amacıyla, Form 1040’a ve ayrıca bireysel vergi beyannamesine bir ekleme yaptı.

Kripto alanındaki yöneticiler, bazı şirketlerin IRS tarafından istenen verileri toplayamayacağını söyleyerek bu teklifi kabul etmeyi reddediyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu