HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Senatörü Elizabeth Warren, Kripto Para Birimlerinin Finansal Piyasalar İçin Risk Oluşturduğunu Söyledi

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto para birimlerinin finansal piyasalar için artan riskleri konusunda uyardı ve SEC'i düzenleme eksikliğiyle suçladı.

Bugün Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto para birimlerinin (Bitcoin, Ethereum, vb.) ABD finans piyasaları üzerindeki artan risklerinden duyduğu korkuyu dile getirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC), bu büyüyen endüstri için uygun düzenlemeyi sunamadığı ve getiremediği için eleştirdi.

Bu arada, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimleri düşmeye devam ediyor. BTC ve ETH sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 7,5 gerileme yaşadı.

Warren, Çarşamba günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’a resmi bir mektup gönderdi ve onu hızla büyüyen kripto para endüstrisini kontrol altına almak için çalışmaya, mevzuat oluşturmaya ve uygulamaya çağırdı.

[affiliate_news2 id=”3705″]

Warren, kripto para yatırımcılarını korumak ve hızla büyüyen kripto piyasası için mevzuatın temelini atmak için 28 Temmuz’a kadar SEC başkanından bir cevap beklediğini belirtti.

Warren mektubunda şunları söyledi:

“Kripto para birimlerine olan talep ve kripto para borsalarının kullanımı hızla artarken, sağduyulu düzenlemelerin eksikliği sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu