HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Senatörü: “Kripto Paralar Sahte Bir Yatırımdır”

ABD'li politikacı Senatör Elizabeth Warren kripto paralar hakkında olumsuz yorumlarda bulundu.

ABD Senatörü Elizabeth Warren, Çarşamba günü merkez bankası dijital para birimini tartışan Senato Bankacılık Komitesi oturumunda konuşma yaptı.

Öfkeli Senatör Dogecoin’e ve diğer kripto para birimlerine değindi. Warren, fiyat manipülasyonunu dile getirdi ve borsaya kıyasla “kriptonun berbat bir yatırım olduğunu” belirtti.

Massachusetts senatörü ayrıca, dijital varlıkların birçok yasa dışı faaliyete bağlı olduğu ve bu faaliyetlerin kripto paralar ile ile kolaylaştırıldığı konusundaki görüşünü söyledi.

Colonial Pipeline ve JBS‘ye yönelik son fidye yazılımı saldırılarına atıfta bulunan Warren, kripto para birimlerinin siber suçları teşvik ettiğini ima etti:

“Bir kripto para birimiyle başarılı bir şekilde ödenen her hack saldırısı, daha fazla bilgisayar korsanının daha fazla siber saldırı denemesi için bir örnek haline gelir.”

Kripto Paralara Öfke Dolu

Warren, kripto paraların bir çevresel felaket olduğu konusundaki aynı eski argümanları kullanarak açıklamasına Twitter’da devam etti.

Madencilik için kullanılan enerjinin %70 kadarı artık yenilenebilir ve Çin’in madencilik üzerindeki baskısıyla, çoğu, çiftliklerin yeşil enerji kullanmaktan başka seçeneğinin olmadığı Kuzey Amerika’ya taşınmaya başladı.

Block Tower Capital CIO’su Ari Paul konu hakkında şöyle bir espri yaptı :

“Sosyal medya Bitcoin’den daha fazla elektrik kullanıyor. Tweet atmayarak iklim değişikliği için daha fazlasını yapabilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu