ABD Senatörü Cynthia Lummis’den Federal Rezerv’e Bitcoin Çağrısı!

ABD Senatörü Cynthia Lummis’den Federal Rezerv’e Bitcoin Çağrısı!

Wyoming’den ABD Senatörü Cynthia Lummis, Fed’in bitcoin satın almasının “harika bir fikir” olacağını söyledi. Lummis, uzun süredir kripto para birimlerini destekleyen açıklamalarıyla gündeme geliyor.

Cynthia Lummis, Federal Rezerv’in bilançosunda bitcoin tutması gerektiğini dile getirdi. Perşembe günü Orrin G. Hatch Vakfı tarafından düzenlenen bir panelde konuşan Lummis, 40 milyar doların üzerinde döviz rezervine sahip olduğu için Fed’in bitcoin satın almasına yönelik “Dürüst olmak gerekirse harika bir fikir olduğunu düşünüyorum” dedi.

Lummis, kripto ekonomisinin geleceği konulu panele ev sahipliği yapan Hatch Foundation’ın yönetici direktörü olan panel moderatörü Matt Sandgren‘in bir sorusunu yanıtladı.

Lummis, “Yasal ve düzenleyici bir çerçeve olduğunda, bu çok mantıklı olacaktır” dedi. ”Bitcoin’in tamamen merkezi olmayan yapıda olması, onu zamanla daha yaygın hale getirecek ve bence bu, Fed’in bilançosunda tutması gereken bir şey olacak.” Diye konuştu.

Fed’de denetimden sorumlu eski başkan yardımcısı Randal Quarles de panelde yer aldı, ancak merkez bankasının yakın zamanda bilançosuna bitcoin ekleyeceğini düşünmüyor.

Quarles “Pek çok politik, ekonomik nedenden dolayı, şu anda Fed’in bilançosunda Bitcoin tutmasının iyi fikir olduğunu düşünüyorum, ancak bu yönde daha fazla hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Lummis’e gelince, 67 yaşındaki milletvekili, Bitcoin’ini ilk olarak fiyatı yaklaşık 350 dolar iken 2013’te satın aldı. Bitcoin’in bugünkü fiyatı 41.000 dolar civarında.

Lummis panelde damadının ona nasıl bitcoin satın alınacağını öğrettiğini açıkladı. Kriptoya ilk nasıl dahil olduğuyla ilgili olarak, Wyoming saymanı olarak görev yapmasının onun bir dizi varlıkları keşfetmesini sağladığını söyledi.