HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Kongre Üyesi Kripto Piyasasının Düzenlenmesi İçin Yeni Bir Yasa Tasarısı Önerdi

ABD Kongre Üyesi Don Beyer, yatırımcıları korumak ve yeniliği teşvik etmek amacıyla kripto pazarını düzenlemeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısı sundu.

Virginia eyaletinden bir ABD Kongre üyesi olan Don Beyer, kripto para piyasasını düzenlemeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısı sundu. Çarşamba günü açıklanan yasa, Dijital Varlık Piyasası Yapısı ve Yatırımcı Koruma Yasası olarak adlandırılıyor ve tüketicileri korumayı amaçlıyor.

[affiliate_news2 id=”4481″]

Beyer, hem piyasanın hem de yatırımcılarının korunması için düzenleyici bir çerçevenin gerekli olduğunu vurgulamasına rağmen, kripto piyasasından övgüyle bahsetti.

Kongre üyesi ek olarak Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine değindi ve piyasanın sorunlarını sıraladı:

“Dijital varlık sahipleri yıllardır yaygın dolandırıcılık, hırsızlık ve piyasa manipülasyonuna maruz kaldılar, ancak Kongre şimdiye kadar endüstri uzmanlarının ve federal düzenleyicilerin kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturma çağrılarını görmezden geldi. Yasalarımız çağın gerisinde ve benim önerim, dijital varlık sahiplerine ve yatırımcılara temel koruma sağlamak için onları güncellemek adına gecikmiş bir süreci başlatacak.”

Beyer’ın önerdiği tasarının özellikleri, birçok değişikliğin yanı sıra dijital varlıkların ve ilgili menkul kıymetlerin yasal tanımlarını kapsıyor.

Beyer, bunun Amerika Birleşik Devletleri SEC ve CFTC’ye varlık sınıfı üzerinde yetki vereceğini söylüyor. Ayrıca, dijital varlıkların, AML standartlarını takip etmesini sağlayacak olan Banka Gizliliği Yasası kapsamında parasal araçlar olarak tanımlanması çağrısında bulunuyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu