HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Kongre Üyesi Bill Foster: ”Yargı, kripto para kullanıcılarının anonimliğini kaldırma gücüne sahip olmalıdır”

ABD Kongre Üyesi Bill Foster, yargı güçlerinin sahte işlemleri tersine çevirmesi gerektiğini iddia ediyor.

ABD Kongre Üyesi Bill Foster, 29 Haziran’da Axios tarafından düzenlenen sanal bir etkinlik sırasında mahkemelerin kripto para kullanıcılarını kontrol altına alması gerektiğini dile getirdi.


Foster, yargının, kripto para kullanıcılarının anonimliğini kaldırma ve hileli veya hatalı işlemleri tersine çevirme gücüne sahip olması gerektiğini söyledi:

Bazı durumlarda katılımcıların maskesini düşürmek için mahkemeye gidebilmeniz gerekir.

ABD Kongre Üyesi, kripto para kullanıcılarının maskesini kaldırmayı ve işlemleri tersine çevirmeyi mümkün kılmanın, hükümeti ve ABD vatandaşlarını gelecekteki fidye yazılımı saldırılarından koruyacağına inanıyor.

Foster’ın sözleri topluluktan güçlü tepkiler çekti. Bitcoin destekçileri, böyle bir politikasının kripto para birimlerinin amacını baltaladığını düşünüyor.

Prominent podcast yayıncısı Preston Pysh’de endüstrinin “yapacak bazı işleri” olduğunu söyledi. Bill Foster, kullanıcıların kripto para işlemlerinin bazı durumlarda geri alınmasını istese de Bitcoin blok zincirindeki işlemleri geri almak imkansızdır.

Kongre üyesi yargının hileli veya hatalı işlemleri tersine çevirme gücüne sahip olması gerektiğini vurgularken, bunun nasıl yapılacağından ve çözümlerinden bahsetmedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu