HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Hükümeti, Ele Geçirilen Kripto Paraları Denetim Altına Almak İçin San Francisco Merkezli Şirketle Anlaştı

ABD hükümeti, suçlulardan ele geçirdiği kripto paraları işlemek için San Francisco Merkezli Anchorage Digital ile anlaşma sağladı.

Anchorage Digital, Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) bünyesindeki bir büro olan Amerika Birleşik Devletleri Marshals Service (USMS) tarafından el konulan kripto paraları denetim altına almak için seçildiğini açıkladı.

[affiliate_news2 id=”4518″]

Amerika Birleşik Devletleri Marshals Service (USMS), bir suçun işlenmesinde kullanılan nakit, gayrimenkul ve diğer varlıkları kontrol altına almakla görevlidir. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin artan popülaritesinin ortasında, kurum ayrıca suç faaliyetlerinde kullanılan dijital varlıklara da el koyuyor.

2019 yılında USMS, ele geçirilen kripto varlıkları idare edecek bir ortak aramaya başladı. Son duyuru, kripto için ilk sözleşmeli banka olan Anchorage Digital’in USMS’nin ortağı olarak seçildiğini ortaya çıkardı:

“Bir yıldan fazla bir sürenin ardından, Anchorage Digital’in Amerika Birleşik Devletleri Marshals Service (USMS) için dijital varlık saklama ve finansal hizmetler sağlayıcısı olarak seçildiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz.”

San Francisco merkezli firma, USMS’ye saklama, tasfiye, denetim uyumluluğu, blok zinciri çatallarının yönetimi, cüzdan oluşturma, token varlıklarının madeni para varlıklarına dönüştürülmesi ve müsadere ile ilgili eylemler gibi bir dizi kripto para birimi hizmeti sağlayacağını söyledi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu