HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı Kripto Para Birimlerini Düzenlemek İçin Baskıları Arttırdı

ABD Hazine Bakanlığı, ek vergi geliri elde etmek için tasarlanmış bir dizi yeni düzenleme planlıyor.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından alınması beklenen önlemler, Başkan Biden’in ”Amerikan Aileleri Planı”nın bir parçası olarak görülüyor.

Yeni vergi düzenlemeleri, çocuk bakımı, eğitim ve ücretli aile izni reformu için 1.8 trilyon dolarlık teklifin finanse edilmesine yardımcı olacak.

Plan, yurtdışında fon tutan ve gelirlerini gizleyen varlıklı bireyler için devreye sokuldu. Artık finansal kurumlardan müşterilerin toplu hesap çıkışlarını ve girişlerini sunacak raporlar istenecek.

ABD Hazine Bakanlığı Kripto Paraları İlk Kez Ayrıntılı Bir Şekilde Ele Alıyor

Kripto Para Birimleri
Kripto Para Birimleri

Yayınlanan raporda piyasa değeri her geçen gün artan kripto para birimlerinden endişe duyulduğu aktarıldı. Bunun yanında kripto para birimlerinin vergi kaçakçılığını kolaylaştırdığına da değinildi.

Öte yandan , 2019 senesinde yaklaşık 600 milyar dolar olan vergi açığının eğer dikkate alınmazsa gelecek 10 yılda ortalama 7 trilyon dolara yükselmesinin beklendiği kaydedildi.

Biden yönetiminin vergi uyum gündeminde yer alan girişimlerle 2031 yılına kadar 700 milyar dolarlık ek vergi gelirinin olması düşünülüyor.

Geçen yıl Hazine Bakanlığı, müşterilerin kripto para biriminde 10.000 Dolar veya daha fazla para gönderip aldıklarında finansal kurumların rapor vermesini zorunlu kılarak kripto para uygulamasını artırma çabalarını ilk kez ayrıntılı olarak ele almış oldu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu