HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı’nın Finansal İstihbarat Başkanı Adayı Kripto Para Birimleri İçin Düzenlemeye Odaklanacağını Söyledi.

Brian Nelson, bir onay oturumunda kripto para birimleri için düzenlemelere odaklanacağını söyledi.

ABD Hazine Bakanlığı’nın terörizm ve finansal istihbarat bölümü başkanı adayı Brian Nelson, senato onay duruşması sırasında kripto piyasası hakkında önemli açıklamalar yaptı

Nelson, kripto para birimleri kullanarak yasa dışı faaliyetleri yapılmasını öncelikli konu olarak ele alacağını söyledi.

Nelson’a ”2020 Kara Para Aklamayı Önleme Yasası” hakkında bir soru soruldu. Başkan adayı hangi biçimde olursa olsun kripto para birimlerini düzenlemeye çalışacağını söyleyerek yanıt verdi. Nelson diyor ki:

“Onaylanırsam, kripto para birimiyle ilgili yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere bu mevzuatın uygulanmasına öncelik vereceğim.”

ABD’li yetkililer, Biden yönetiminin kripto para birimlerine düzenleyici çerçeve oluşturduğuna dair bir rapor paylaştıktan sonra, birkaç aydır kripto ile ilgili siber suç sorununu gündeme getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda ABD Koloni Boru Hattı’nı yöneten şirket, DarkSide siber saldırı grubunun kurbanı olmuştu. Grup, Bitcoin ile fidye istedi.

Ancak, ABD’li yetkililer fonların büyük çoğunluğunu geri almayı başardılar. Bu tür olaylar, kripto para piyasasının düzenlenmesini ve incelenmesini teşvik etti.

Diğer hükümetler de kripto para birimlerinin yasa dışı faaliyetlerde kullanılması konusunda oldukça endişeli görünüyor.

Kripto para endüstrisi şu anda dünya çapında hükümetler tarafından bazı ağır düzenlemeler ve soruşturmalarla karşı karşıya. Çin, Kanada, ABD ve İngiltere gibi ülkelerde alınan önlemler, sektörün pek çok yönden olumsuz etkiledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu