HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Güçlü Bir Finans Grubunun Stabilcoinleri Görüşmek Üzere Toplanacağını Söyledi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Cuma günü yaptığı açıklamada, güçlü bir finansal düzenleyiciler grubunun gelecek hafta stabilcoinleri görüşmek üzere toplanacağını duyurdu.

Başkanın bahsettiği grupta Finansal Piyasalar Çalışma Grubu (PWG), Hazine, Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) yer alıyor.

Yellen duyuruya ek olarak yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklardaki hızlı büyüme ışığında, kurumların bu sektörün düzenlenmesi ve yeni otoriteler için herhangi bir önerinin geliştirilmesi konusunda işbirliği yapması önemlidir” dedi. Aktarılan bilgilere görüşmeler 19 Temmuz pazartesi yapılacak.

[affiliate_news2 id=”4010″]

Geçen yılın sonunda,  Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, Hazine’nin gelecek haftaki toplantının temeli olacağını söylediği Stablecoin’ler hakkında bir rapor yayınladı.

Stabilcoinlerin uygun şekilde düzenlenmesi konusu ABD’de her geçen gün daha fazla öne çıkıyor.

Daha dün, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell bir Senato alt komitesine, stabilcoinlerin uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğini söylemişti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu