HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Federal Ajansının Kimliğine Bürünüp Cüzdan Anahtarlarını İstiyorlar!

Amerika da tüketiciler, ABD Federal Ajansı kimliğine bürünen dolandırıcılardan sahte e-postalar alıyor.

Amerka’da binlerce kişi ABD Federal Ajansı kimliğine bürünen dolandırıcılardan sahte e-postalar aldığını söyledi. ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), bu tür sahte mesajların insanlardan Bitcoin cüzdan anahtarlarını istediği ve son derece dikkatli olunması gerektiği konusunda uyardı.

ABD Federal Ajansı kimliğine bürünen dolandırıcıları yazım hataları ele verdi

OCC tarafından yayınlanan uyarıya göre , sahte e-postanın kurumun üst düzey yetkilileri tarafından imzalandığı iddia ediliyor.

Kurum, insanları, federal varlığın diğer ajanslar adına Bitcoin ( BTC ) gibi sanal para birimleriyle herhangi bir şekilde ilgilenmediği konusunda uyardı

Mesajı ayrıntılı bir şekilde gönderen dolandırıcılar, dilbilgisi hatalarını dikkate almadılar ve yazım hatalarını, aşağıdaki gibi okunan sahte e-postanın her yerinde belli ettiler:

ABD PARA DENETLEYİCİSİ:

10,5 milyon dolarlık fonunuz size ödenmeye hazır. Paranızın yalnızca size ödenebileceğini unutmayın.Bitcoin  IMF.UNITED NATIONS ve WORLD BANK, 1 milyon $ ‘ın üzerindeki bir kişiye ait herhangi bir borcun veya ödemenin bir bitcoin cüzdan adresi üzerindenödenmesi gerektiği konusunda yeni bir politika yaptı. Fonunuzun sizin adınıza cüzdanınıza yatırılması için anında etkili bir bitcoin cüzdan adresi kimlik NOvermeniz isteniyor.

ABD CURRENCYC DENETLEYİCİSİ

OCC, dolandırıcılar tarafından başlatılan spam kampanyası hakkında insanları uyarmak için şu yorumu yorumlarda bulundu:

“OCC tarafından verilmiş olduğu iddia edilen, kişisel hesap bilgilerini talep eden veya teklifle bağlantılı olarak ücret öndemesini gerektiren e-postalara itibar etmeyin “

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu