HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Düzenleyicileri ve Milletvekilleri Kripto Para Varlıkları İçin Mevzuatı Yeniden Gözden Geçiriyor

ABD regülatörleri, bir hafta içerisinde BTC'nin değerinin dörtte birini kaybetmesinden sonra endişelerini dile getirdi.

ABD düzenleyicileri ve milletvekilleri, Bitcoin’in 1 hafta içerisinde ki büyük düşüşünden sonra kripto para mevzuatını yeniden gözden geçiriyor olabilirler.

Dün gece paylaşılan Bloomberg raporuna göre , Washington’un mali düzenleyicileri dalgalı piyasaları nasıl düzenleyeceklerinden hala tam olarak emin değiller.

Federal Rezerv Denetim Başkan Yardımcısı Randal Quarles, yeterli düzenlemelerin eksikliğinden bahsetti:

“Fed’de bu sorunu ele almanın çeşitli yollarını inceleme sürecindeyiz,”

Quarles, gözetim çerçevesi oluşturmadan önce doğru düzenleyici yaklaşımı değerlendirmek için zamana ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

ABD Düzenleyicileri Endişeli

ABD makamları, piyasa manipülasyonu, kara para aklama ve fidye yazılımı saldırılarındaki artan vakalar nedeniyle merkezi olmayan dijital varlıklarla dair yasadışı faaliyetlerle hâlâ ilgileniyor .

ABD Düzenleyicileri
ABD Düzenleyicileri

Teksaslı Demokrat Al Green, Quarles’a Kongre’nin piyasayı nasıl düzenleyeceği konusunda fikir sunmasını istedi ve “Bu ciddi bir mesele. Uzmanlığınıza ihtiyacımız var.” dedi.

Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, kripto para birimlerinin dalgalanmasıyla ilgili endişelerini ayrı ayrı dile getirdi ve şunları söyledi:

“Bana fintech şirketlerinin ve düzenleyici sistem dışında faaliyet gösteren diğerlerinin tehlike oluşturabileceğini söylüyorlar. Henüz bunlarla ilgili çözümü bilmiyorum ama bu endişelenmek için bir nedendir. “

Brown, Para Birimi Mali Denetçisi Vekili Michael Hsu’ya 19 Mayıs’ta yazdığı bir mektupta , OCC’nin mali ve mali olmayan şirketlere tüzük verme yetkisi konusundaki endişelerini dile getirdi.

Bu ayın başlarında, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, milletvekillerine yapmaları gerektiğini düşündüğü bir değişiklik tavsiyesinde bulundu. Bu da SEC‘e kripto para borsaları üzerinde net yetki veriyor .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu