HaberlerKripto Para Haberleri

Bankacılık Şirketi BNY Mellon Dijital İnovasyon Merkezi Kuruyor

ABD bankacılık şirketi BNY Mellon, yeni bir dijital merkez kurduğu Dublin dışında kripto para yatırım hizmetleri sunmaya hazırlanıyor.

Bankacılık şirketi BNY Mellon, Dublin’de yeni bir dijital merkez kurmuştu. Şirket, şimdide kripto para yatırım hizmetleri sunmaya hazırlanıyor.

Gelişme, İrlanda’daki üst düzey bir merkez bankası yetkilisinin, insanların yalnızca para kaybetmeye hazırlarsa Bitcoin satın almaları gerektiğini söyleyen sert bir uyarısıyla aynı zamana denk geldi.

BNY Mellon, Dublin merkezli Birim Aracılığıyla Dijital Varlıkların Korunmasını Sağlayacak

Şirket, Şubat ayında kripto para sektörüne girme kararı almıştı. Daha sonra Dublin’de bir “Dijital İnovasyon Merkezi” oluşturdu. Dublin, İrlanda’nın en büyük şehri olarak biliniyor.

İrlanda yayınında ayrıntılı olarak açıklanan merkez, müşterilerin dijital varlıkları tutmasına, transfer etmesine ve yayınlamasına izin verecek.

BNY Mellon, 2007 yılında Mellon Financial Corporation ile birleşen Bank of New York ile Amerika’nın en eski bankacılık kurumu olarak faaliyet gösteriyor.

Aynı zamanda dünyanın en büyük bankası ve varlık hizmeti şirketi olarak biliniyor. 31 Mart itibariyle banka, emanet veya idare altında 41.7 trilyon dolar ve yönetim altında 2.2 trilyon dolar varlığa sahip.

Bank of New York Mellon Corporation resmi web sitesine göre şu anda 35 farklı ülkede faaliyet gösteriyor . 1994‘ten beri İrlanda Cumhuriyeti’nde varlığını sürdürmektedir.

Ek olarak Dublin’deki yeni kripto para merkezinin İrlanda Merkez Bankası ( CBI ) tarafından düzenleneceği bildirildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu