HaberlerKripto Para Haberleri

ABD başkanı Joe Biden, Florida Merkezli Bir BT Firmasına Yapılan Fidye Yazılımı Saldırısından Sonra Soruşturma Emri Verdi

ABD başkanı Joe Biden‘ın açıklamalarına göre, geçen haftanın sonunda bir fidye yazılımı saldırısı hakkında federal soruşturma başlatıldı.

Cuma günü Reuters tarafından aktarılan bilgilerde, bilgisayar korsanlarının Florida merkezli bir BT firmasının sistemlerinden yararlanarak dünya çapında birçok işletmeye fidye yazılımıyla saldırdığı bildirildi.

[affiliate_news2 id=”3561″]

BBC’nin açıklamalarına göre, etkilenen firmalar arasında yüzlerce mağazayı kapatmaya zorlayan İsveçli bir süpermarket zinciri de bulunuyor.

Biden, yetkililerin saldırının asıl kaynağı konusunda emin olmadıklarını söyledi . ABD Başkanı “İlk düşünce, Rus hükümeti olmadığıydı ama henüz emin değiliz” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray, ödemeleri izlemek için kripto para ağlarının daha fazla analiz edilmesi adına fidye yazılımı saldırılarına karşı daha ciddi bir duruş sergilemek istiyor.

Haziran ayının başlarında federal yetkililer, ABD merkezli enerji şirketi Colonial Pipeline‘a yapılan siber saldırının ardından ödenen fonların bir kısmını geri aldıklarını açıklamışlardı. Colonial, bir ay önce gerçekleşen saldırıda 75 BTC ödedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu