ABD Başkanı Biden’ın kriptoyla ilgili kararnamesi yayınlandı

ABD Başkanı Biden’ın kriptoyla ilgili kararnamesi yayınlandı

Beyaz Saray bugün, ABD Devlet Başkanı Joe Biden‘ın dijital varlıkların işleyişine ilişkin çok beklenen bir yürütme emrinin ayrıntılarını yayınladı.

Elde edilen bilgilere göre ayrıntılar; “riskleri ele almaya ve dijital varlıkların potansiyel faydalarından ve bunların altında yatan teknolojiden yararlanmaya yönelik ilk, tüm hükümet yaklaşımını özetliyor” olarak tanımlanıyor.

Kararname, tüketicileri koruma stratejisi, finansal istikrar, ulusal güvenlik ve iklim riskleri de dahil olmak üzere önemli konuları ele alıyor.

Bu rapor daha önceki raporlara göre, bekleyen bir kripto çöküşüne dair erken korkulara rağmen oldukça iyimser. Bununla birlikte rapor, ABD Hazinesi’nden, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nden, Federal Rezerv‘den ve ulusal güvenlik kurumlarından ekosistemin ilgili kısımlarına ilişkin yeni çalışmalara çağrıda bulunarak, tüm hükümet yaklaşımını vurgulamakta.

Hazine Bakanı Janet Yellen‘ın yeni yürütme emriyle ilgili yaptığı açıklama da, Hazine’nin web arşivi ele geçirilmeden önce yanlışlıkla Hazine’nin web sitesinde yayınlanmış gibi görünüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ve Bitcoin Yeniden 42 Bin Doların Üzerinde

Bilgi notu gibi Yellen, koordinasyonun yanı sıra kurumun kriptoya olan ilgisinin mevcut temelini vurguladı ve “Bu çalışma Hazine’nin devam eden çabalarını tamamlayacak” dedi.