HaberlerKripto Para Haberleri

ABD’deki 1 Trilyon Dolarlık Altyapı Yasası Cumartesi Günü Kesinleşecek

Senato, Cumartesi günü yasayı kesinleştirmezse, tasarıyı bu yaz sonuçlandıramayabilir.

Perşembe günü, ABD Senatosu, kripto para birimi vergilendirmesini de içeren 1 trilyon dolarlık altyapı yasasını sonuçlandıramadı.

Reuters’e göre Senato Cumartesi günü tekrar toplanacak. Senatörler tartışmayı sınırlamak için oy kullanacaklar ve tasarıyı geçirmek için hareket edecekler .

1 trilyon dolarlık altyapı yasası, ülke genelinde inşaat projelerinin gerçekleştirilmesini amaçlıyor. Ülkenin kripto topluluğu, önümüzdeki on yıl içinde kripto para birimi kullanıcıları ve yatırımcılardan 25 milyar dolardan fazla para toplamayı hedeflediği için yasa tasarısından memnun değildi.

Yeni kurallar, kripto para birimi brokerlerinin işlemleriyle ilgili bilgileri IRS’ye bildirmelerini gerektirebilir. Bilgiler, dijital varlıkların alım ve satım fiyatlarını, brokerler arasındaki transferleri ve 10.000 dolardan fazla olan herhangi bir işlemi içerecek.

Topluluğun genel hayal kırıklığı, yasa tasarısının önerdiği “komisyoncu” tanımından kaynaklandı; yani, “başka bir kişi adına dijital varlıkların transferini gerçekleştiren herhangi bir hizmeti düzenli olarak sağlamaktan sorumlu” olan herkes.

Böyle bir tanım, madencileri, yazılım geliştiricileri ve kripto para birimi endüstrisinde geleneksel aracılar olarak hareket etmeyen diğer kişileri içerebilir. Daha önce, Kongre Bütçe Ofisi, mevzuatın 10 yıl boyunca bütçe için ek 256 milyar dolar kazandıracağını belirtmişti.

Senato, tasarı Cumartesi günü sonuçlanmadığı takdirde önümüzdeki aylarda tamamlanmasına engel olabilecek geleneksel beş haftalık yaz tatilinden önce tasarıyı bitirmeye çalışacak.

 

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu