HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Adalet Bakanlığı Kripto Para Avukatları Arıyor

ABD Adalet Bakanlığı'nın Suç Birimi, kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış bir avukat işe alacak.

23 Haziran’da yayınlanan bir duyuruya göre ABD Adalet Bakanlığı, kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış bir avukat arıyor.

ABD Adalet Bakanlığı kripto para alanında uzmanlaşmış avukatların başvurularını 19 Temmuz 2021‘e kadar kabul edecek. Uzmanlara göre bakanlık, kripto para piyasasını düzenlemeye yönelik girişimlerine hız kazandırmak istiyor.

Bakanlığın aradığı pozisyon, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi hakkında bilgili, kara para aklama ve varlık müsadere yasası hakkında tecrübeli avukatları kabul kapsayacak. 

İlgili avukat ya da avukatlar, ulusal ve uluslararası kara para aklama ve müsadereyi koordine etmekten sorumlu olacaklar.

ABD Adalet Bakanlığı kısa süre önce Darkside hack grubuna ödenen Bitcoin fidyesinin büyük bir kısmını geri almayı başardı. Olay, Adalet Bakanlığı’nın kripto para birimlerine odaklanmasına yardımcı oldu.

Bakanlığın işe alım çabası, ABD’nin kripto para piyasasını düzenlemek için geniş planında aldığı birçok girişimden sadece biri.

2021, piyasadaki genel farkındalığının artmasının ardından kripto para piyasasının düzenleme ve gözetim yılı oldu. Kripto para yorumcularına göre yılın ikinci yarısında bu tür gelişmeler muhtemelen daha fazla görülecek.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu