AB Merkezli Fon Yöneticisi Melanion Capital, İsveç’in Kripto Madenciliğini Yasaklama Çağrısı ‘Tamamen Yanlış Bilgi’ Diyor

AB Merkezli Fon Yöneticisi Melanion Capital, İsveç’in Kripto Madenciliğini Yasaklama Çağrısı ‘Tamamen Yanlış Bilgi’ Diyor

İsveçli bir mali gözlemcinin, iş kanıtı (PoW) kripto madenciliği için Avrupa Birliği çapında bir yasaklama çağrısı yapması kriptoyla ilgili fon yöneticilerinden tepki aldı.

AB Merkezli fon yöneticisi Melanion Capital, mali gözlemcinin bu çağrısına değindi.  Şirket, “Bitcoin madencilerinin elektrik şebekesini tehlikeye attığı iddiası tamamen yanlış bilgidir” Dedi.

Ek olarak Bitcoin madencilerinin iş modelinin elektrik talebi arttığında enerji fiyatlarını da artıracağı için çökmeye eğilimli olduğunu hatırlattı.

Melanion Capital, merkezi olmayan doğası nedeniyle, Bitcoin madencilik endüstrisinin çıkarlarını savunmak ve hükümetlerle müzakere etmek için bir lobisinin olmadığını hatırlattı ve ekledi:

“Böyle bir siyasi dengenin olmaması Bitcoin madencileri için savunma gücü eksikliği nedeniyle bir endüstriyi yasa dışı hale getiren önlemleri uygulamak için bir fırsat olarak görülmemelidir.”

Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda önemli bir konu haline geldi. Bazıları, blockchain alanında yeni bir zihniyetle düşünmeye ve çözüm aramaya hazır insanların bulunmasının daha önemli olduğunu söyledi .

Bitcoin Madencilik Konseyi, Küresel Bitcoin ağının üçte birini araştırdıktan sonra küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının 2021’in ikinci çeyreğinde %56‘ya yükseldiğini tahmin etti .

Tüm bunların yanında Bitcoin & Beyond Sanal Zirvesi‘ndeki panelistler, nükleer enerjinin temel yüke muazzam miktarlarda temiz, karbonsuz güç getirme potansiyelini hatırlattı.