Aave (AAVE) Nedir?

Aave (AAVE) Nedir?

Aave genel özellikleri bakımından bir DeFi projesidir denebilir. Diğer DeFi projeleriyle ilgili olarak birçok farklı özelliği içerisinde barındırmasıyla beraber Aave için kendine özgü özelliklere de sahiptir demek doğru olacaktır.

Bu durum insanların Aave (AAVE) nedir sorusunu sormalarına ve konuya dair bilgi almak istemelerine neden olur. DeFi kelime anlamı bakımından merkezi olmayan finans anlamına gelmektedir. DeFi yapısının temelinde geleneksel olarak finans anlayışını değiştirmek ve yeni anlayışa geçiş yapmak vardır.

Büyük oranda dünyanın her yerinden işlem yapmak, incelemelerde bulunmak ve belki de binlerce dolar para kazanmak bu modelle mümkün olmaktadır. Kullanıcılarına sabit faizle herhangi bir şekilde aracı olmadan kredi verilmesini sağlar ve bu da haliyle Aave(AAVE) sisteminin doğru bir şekilde çalışmasını sağlar.

Genel mantığı bu şekildedir ancak ek bir özellik olarak uluslararası bir anlayışa sahip olduğunu da söylemek doğru olacaktır. Yani ülkeden ülkeye değişmeyen ve tüm dünyaya aynı faiz oranıyla kredi veren bir yapısı vardır.

Neden Aave(AAVE) Tercih Edilmeli?


Aave (AAVE) büyük oranda çok mantıklı bir altyapıyla çalışmaktadır. Özellikle de DeFi protokolünü kendine göre uyarlaması ve kredi verme konusundaki yapısı itibariyle oldukça güven veren ve uzun vade de kişiler için faydalı olabilecek bir kripto paradır.

Bu nedenle yatırımcının ilgisini çekmesi çok doğaldır denebilir. Uzun vade de ne olacağı bilinemez ancak ayakları yere basan bir görüntü verdiğini de söylemek doğru olacaktır. Haliyle bu durumlar Neden Aave(AAVE) tercih edilmeli sorusuna direkt yanıt oluşturacaktır.