HaberlerKripto Para Haberleri

A16z Kurucu Ortağı, Kriptonun Teknolojik Bir Atılım Olduğunu Söylüyor

Marc Andreessen, kriptonun teknoloji endüstrisinin en önemli dönüşümünü temsil ettiğini söylüyor.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z olarak da bilinir) kurucu ortağı ve genel ortağı olan Marc Andreessen, kripto paraları teknoloji endüstrisindeki en önemli değişiklik olarak görüyor.

Andreessen, Bloomberg Wealth ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in ( BTC ) ve daha geniş anlamda kriptonun dayanıklı bir yatırım teklifi olup olmadığı konusundaki konuşmadan kaçındı ancak diğer yönlerine değindi.

Andreessen’ın açıklamalarına göre a16z için kripto para biriminin en önemli yönü, firmanın bunu teknoloji endüstrisinde temel bir mimari değişiklik olarak görmesi ve bilgisayar bilimlerindeki en zeki zihinlerin çoğunu çekmesidir. Andreessen diyor ki:

“Kriptoyu teknolojik bir dönüşüm olarak görüyoruz. Gerçekleşen temel bir teknolojik atılım var. Bu, bilgisayar biliminin dağıtılmış konsensüs adı verilen bir alanıdır.”

Andreessen, bir varlık olarak Bitcoin’e odaklanmak yerine, blok zincirinin güven ilişkileri oluşturmasını sağlama kapasitesinin altını çizdi:

“Bitcoin, dünya çapında yüz binlerce fiziksel bilgisayara yayılmış bir internet bilgisayarıdır. Herhangi bir merkezi konum olmadan çalışan bir işlem sistemidir. Bu yeni bir tür finansal sistem.”

Andreessen, tüm bu nedenlerden dolayı firmasının kriptoyu çok ciddiye aldığını söyledi. A16z, 2021’de blok zinciri geliştirme taahhüdünü gerçekten ikiye katladı ve bu yılın Haziran ayı sonlarında Andreessen Horowitz genel ortakları Chris Dixon ve Katie Haun tarafından yönetilen 2.2 milyar dolarlık bir girişim fonu olan Crypto Fund III’ü duyurdu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu