a16z Anketine Göre Seçmenler Web3’ü Destekleyen Adayı Tercih Edecek

a16z Anketine Göre Seçmenler Web3’ü Destekleyen Adayı Tercih Edecek

Andreessen Horowitz tarafından yürütülen bir ankete göre, yaklaşık beş seçmenden dördünün Web3’ün genişlemesini destekleyen bir adayı destekleme olasılığı daha yüksek.

Anket bulgularına göre Amerikalılar, politikacıların yeni nesil interneti desteklemede aktif bir rol oynamasını istiyor. Anket, ABD’deki her beş kişiden birinin kripto para birimine sahip olduğunu ve 18 ile 34 yaşları arasındakilerin %35‘inin de bu alana dahil olduğunu ortaya çıkardı.

Katılımcıların %22‘si, kongre, eyalet veya yerel adayların internetin geleceği hakkındaki görüşlerinin, 2022’de kendilerine oy verme kararlarında “önemli bir etkisi” olacağını bildirdi.

A16z olarak da bilinen risk sermayesi şirketi, 1 Aralık ile 3 Aralık arasında ABD’de 2.191 kayıtlı seçmenle çevrimiçi röportaj yaptı. 2009’da kurulan a16z, yaklaşık 19 milyar dolarlık varlığı yönetiyor ve bu varlıkların yaklaşık 3,1 milyar doları şirketin sermayesinde yer alıyor.

a16z kripto ekibinin ortağı Tomicah Tillemann ve James Rathmell, yakın tarihli bir blog yazısında bulguların “akıllara durgunluk veren” nitelikte olduğunu ifade etti.

Rathmell, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Yol boyunca, Web3 büyük bir siyasi güç olarak ortaya çıktı.”

Anket, ABD’deki her beş kişiden birinin kripto para birimine sahip olduğunu ve bunların %35‘inin 18 ile 34 yaşları arasında olduğunu ortaya koydu.

Kripto para sahiplerinin yaklaşık %90‘ı, para üzerinde daha fazla doğrudan kontrole sahip olmak için kripto satın aldıklarını söyledi. Ek olarak %74‘ü satın almadan önce araştırma yaptıklarını dile getirdi.