Bitcoin Haberleri

67 Sentten Bitcoin Alan Trader: Bu Dipleri Görebiliriz!

YouTube’da Davincij15’in sunucusu olan DaVinci Jeremie, Mart 2011’de 67 sente bir Bitcoin satın aldı. Artık, on yıldan uzun bir müddet sonra, Bitcoin 16.500 dolar civarında süreç görürken Jeremie, “hükümetlerin durduramayacağı bir para sistemi” olduğu için Bitcoin’ini elinde tutmaya devam ettiğini söylüyor. Jeremie ayrıyeten, BTC fiyat varsayımlarını de paylaşıyor.

“İnsanlar, hükümetleri aşmak için Bitcoin (BTC)’ye dönecek!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin üzerindeki tartışmalar devam ediyor. Kimileri çöp olacağını ileri sürerken, kimileri onu gelecek olduğunu sav ediyor. DaVinci Jeremie’ye nazaran, Bitcoin akıllara sakinlik veren bir teknoloji. Jeremie, “Bitcoin ile servetinizi üçüncü bir taraf olmadan dünyanın her yerindeki rastgele birine anında aktarmanız mümkün,” diyor. Ayrıyeten Jeremie, Bitcoin’in bu nitelikleri, hükümetler merkez bankası dijital para ünitelerini piyasaya sürmeye başladığında bilhassa belirginleşeceğini söylüyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Hükümetlerin kendi dijital para ünitelerini oluşturacağını düşünüyorum. Bu biçimde, insanların satın aldıklarını bloke ederek, onlara ne alıp alamayacaklarını söyleyecekler. Bu nedenle süreç yapmalarını imkansız hale getirecekler.

Jeremie, insanların daha sonra hükümetin çok erişimini aşmak için Bitcoin’i günlük süreçlerde kullanacaklarını öngörüyor. Bu yüzden de insanların Bitcoin’e döneceklerini öne sürüyor.

“Merkez Bankacılığı bir çeşit köleliktir!”

DaVinci Jeremie’ye nazaran, mevcut bankacılık sistemini ‘tam köleliğe’ yol açıyor. Jeremie’nin Bitcoin’e olan hevesinin bir kısmı da bu sistemi küçümsemesine dayanıyor. Hususa ait olarak şu açıklamayı yapıyor:

Merkez bankacılığı, tüm insanlığı etkileyen en makus kölelik cinsidir. Şayet ben para basabiliyorsam ve sen onun için çalışmak zorundaysan, bu seni köle yapar.

Merkez bankalarının parayı kullanılabilir hale getirme yeteneğinin, servetin seçkinlere tekrar dağıtılmasına neden olduğunu öne sürüyor. Bu tezini haklı çıkarmak için şu argümanları lisana getiriyor:

Para basma yeteneği berbattır. Zira, serveti öbür herkesin elinden alıp götürür. Sadece suçlular… herkesten servet çalabilmek ister. Bunu yapmanın en güzel yolu banka kurmaktır.

Jeremie ayrıyeten mevcut finansal sistemimizin, enflasyonun insanların servetini aşındırmasına neden olduğunu söylüyor. Bu görüşlerini ise şu formda açıklıyor:

Para biriktirip emekli olana kadar paranın sizi kurtaracağını tez edemezsiniz. Zira, enflasyonun denetimden çıkıp sizi yok etmesi mümkün. X ölçüde para biriktirmenizi sağlayan bir mali sisteme muhtaçlığımız var. Bu sayede hayatta kalabileceğinizi biliyorsunuz.

Altın, gümüş ve Bitcoin fiyatlarında manipülasyon yapılıyor!

DaVinci Jeremie, altın ve gümüşün manipüle edildiğini tez ediyor. Ayrıyeten, BTC fiyatının da türev piyasaları ve ETF’ler aracılığıyla manipüle edildiğini söylüyor. Tezleri için şu sözleri kullanıyor:

Bitcoin, emtia borsasında teslim alamayacağınız tek maldır. Yeniden de, teslim edilmesi en kolay emtiadır. Bitcoin kontratının müddeti dolarsa, alacağınız tek şey nakit.

Jeremie, Bitcoin’in fiyatını gün içi trade’de hareket ettirmek için borsada alım satım buyruklarının verilebileceğini de öne sürüyor. Bunu şu halde izah ediyor:

Fiyatı manipüle ettikleri başka yol ETF’ler. Beşerler bir ETF’de Bitcoin olduğunu düşündükleri şeyi satın alabilirler. Lakin, bu Bitcoin değil. ETF ile sırf fiyat riskine maruz kalırsınız.

Bitcoin fiyat varsayımı: Evvel 12 bin, sonra 100 bin

DaVinci Jeremie, BTC için 12.000 dolarlık bir taban iddia ediyor. Bununla birlikte Bitcoin’in sonunda toparlanarak 100.000 dolara ulaşacağını söylüyor. Açıklamalarını şu formda tabir ediyor:

BTC için muhtemelen 12 bin dolar göreceğimizi düşünüyorum. Kripto kışının hakikaten azalmaya başlaması 2024’e kadar sürecek. Zira, BTC halving’i gerçekleşecek.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu