HaberlerKripto Para Haberleri

650 ABD Bankası 24 Milyon Müşteriye Kripto Para Hizmetleri Sunacak

New York Digital Investment Group ve NCR yakında 650 ABD bankasının 24 milyon müşterisine kripto para hizmetleri sunmasını sağlayacak.

Forbes, tarafından aktarılan bilgilere göre kurumsal ödeme devi NCR ve dijital varlık yönetimi firması New York Digital Investment Group (NYDIG) arasındaki işbirliği sayesinde, 650 ABD bankası milyonlarca müşterisine kripto para satın alma ve saklama hizmeti sunacak.

ABD bankaları müşterilerine kripto para hizmeti sunmak üzere

Atlanta merkezli ödeme şirketi NCR ve New York Digital Investment Group, 650 ABD bankasının 24 milyon müşterisine kripto para hizmetleri sunmasını mümkün hale getirecek. 

Finansal kurumlar, NCR tarafından özel olarak oluşturulmuş bir mobil uygulama aracılığıyla kripto paralarla yatırım veya ticaret hizmeti verebilecek. Bu bankalar arasında halk bankalarının da olacağı söylendi.

Bankalar, New York Digital Investment Group’un (NYDIG) saklama hizmetlerinin yardımıyla müşteriler için kripto paraları tutma sorumluluğunu almayacaklar.

ABD bankaları kripto para borsalarıyla rekabet etmeye istekli

Bankalar, müşterilerinin dış borsalardan kripto para satın almasını engellemek ve kendi yatırım tekliflerini sunmak için bu NCR’nin bu çabasına sıcak bakıyorlar.

Ödeme şirketi NCR, finansal kurumlara Bitcoin ve diğer popüler kripto para birimlerini satın alma ve daha sonra mevcut banka hesaplarını kullanarak harcama fırsatı sunmayı planlıyor. Böylece Coinbase gibi dijital borsalarla doğrudan bir rekabet başlatmayı amaçlıyor.

NCR dijital bankacılık başkanı Douglas Brown, şirketin kripto para birimlerinin olumlu geleceğine ve piyasaya sağlayabileceği faydalara kesin olarak inandığını söyledi.

Geçen sene NYDIG direktörü olan Yan Zhao, pek çok müşterinin bankalardan Coinbase gibi borsalara para aktardığını ve bu yüzden bankaların bunu durdurmak, kripto para endüstrisine katılmak ve bu sektörde ekstra gelir elde etmek için istekli olduğunu belirtti. .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu