Bitcoin Haberleri

6 Bitcoin Analisti, Görülecek 4 Seviyeyi ve Dip Fiyatı Belirledi!

Lider kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) yeni tabanlara gerçek mu ilerliyor? Kripto para analistleri ve yatırımcıları BTC fiyatlarına dair yeni beklentilerini paylaştı. Kriptokoin.com olarak Bitcoin fiyatı için analistlerin beklentilerini sizlere aktarıyoruz.

Uzmanlar, Bitcoin fiyatını etkileyen faktörleri ele aldı

Bitcoin yatırımcısı Cathie Wood, Ark Investment Management’ın Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) paylarından 1,5 milyon dolar satın aldığı haberlerine dikkat çekti. Wood, birebir vakte dilimine denk gelen gün BTC fiyatının yeşile döndüğünü söyledi. Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 5.47 artışla 16.565 dolardan süreç görüyor. Önder kripto para BTC, Genesis’in geleceğine ait telaşların piyasada belirmesiyle Pazartesi günü son iki yılın en düşük düzeyi 15.480 dolara geriledi.

Döviz komitecisi Oanda’da analist olan Edward Moya Salı günü bir paylaşım yaptı.

Moya, BTC’nin 15.500 dolardaki takviyesi koruyamazsa bu düzeye düşeceğini söyledi

Oanda’da analist olan Moya, Wall Street’teki bir toparlanmanın Bitcoin’in istikrarlı kalması için dayanak sağlayabileceğini belirtiyor. Lakin pay senetlerindeki ayı piyasasının, şimdi tabana gelmediğinden ötürü senaryonun “olası görünmediğini” kaydetmektedir. S&P 500 endeksi Salı günü yüzde 0,7 yükseldi. Sonuç olarak Ekim ayı enflasyon datalarının beklenenden daha yeterli açıklanmasının akabinde geçtiğimiz ay yüzde 3 arttı. Lakin Goldman Sachs analistleri, pay senetleri için kısa vadede “muhtemelen dalgalı ve aşağı yönlü” hareketler konusunda uyarıyor.

Moya ise paylaşımında detaylı olarak şu sözlere yer verdi:

Görünüşe nazaran kripto yatırımcıları kripto şirketi Genesis için şimdiden bir iflası fiyatlandırıyor. Bitcoin’in 15.500 dolar düzeyinin üzerinde dayanağı bulunuyor. Ek olarak bu alanı koruyamazsa, fiyat 13.500 dolar düzeyine gerçek gerileyebilir. Fed’in son konuşması bize yeni bir şey öğretmedi. İşgücü piyasası Fed için kıymetli bir telaş kaynağı, Mester ayrıyeten işgücü talebinin hala arzı geride bıraktığına işaret etti. Lakin son trendler, işgücü piyasasının düşüş belirtileri gösterdiği sunmaktadır. Wall Street toparlanırsa Bitcoin burada istikrar kazanmaya devam edebilir. Bu ayı piyasası şimdi tabana vurmadı.

Analistler FTX krizinin dalı zorladığını söylüyor

Pazartesi günü Genesis, “yakında iflas müracaatında bulunma planları olmadığını” açıkladı. Wall Street Journal, Genesis’in Binance ve Apollo Küresel Management’tan fon aradığını öne sürdü. Ayrıyeten, önde gelen kripto borsası Binance’in potansiyel çıkar çatışmalarını münasebet göstererek yatırım yapmayı reddettiğini belirtti. Genesis, Digital Currency Group’un bünyesinde yer alan şirketlerden biridir.

Aynı vakitte analistler, kesimi sarsan FTX krizinin bir mühlet daha kripto piyasalarında düşüşleri etkileyeceği belirtmektedir. StockCharts’ın kıdemli teknik analisti Julius de Kempenaer, piyasa hakkında şunları söylüyor:

Piyasa şuan için olayları sindirme kademesinde.

Kempenaer, BTC’nin daha da düşmesinin mümkün olduğunu, yıl sonunda 12.500 dolara gidebilmesinin mümkün olduğu söyledi. Kempenaer’e nazaran, piyasalardaki büyük olaylar fiyatlar için iki istikamete gidebilir:

Çok süratli bir düşüşe gidebilir, piyasa olanları sindirirken piyasa sıfırlanır. Ya da piyasanın vakte muhtaçlığı var ve yatay hareket edecek ve tahminen biraz daha düşecek. Tahminimce, Bitcoin fiyatı 12.500 dolar ila 18 bin dolar ortasında süreç görmeye devam edecek.

Bitcoin fiyatındaki düşüşleri gerçek iddia eden analist Poppe, yorumda bulundu

Kripto para yatırımcısı Michaël Van de Poppe , BTC’nin “biraz daha bu bölgede devam ettiğini” söylüyor. Bunun yanı sıra Poppe, Bitcoin’in “ciddi güç göstermek için biraz daha düzey kazanması gerektiğini” söylemektedir.

Justin Bennett ise Twitter hesabı üzerinden şunları söylüyor:

Piyasalar hala genel duruma bağlı. Lakin kısa tasfiyeler 17 bin doların üzerine çıkıyor. Bitcoin fiyatının sonrasında ise buradan yükseklere çıktığını görmemiz için âlâ bir baht.

Santiment, piyasaların genel durumuna dikkat çekiyor

Piyasa istihbarat platformu Santiment , “ölü” sözünün kripto para ünitesi tartışmalarında Kasım ayından bu yana dolaştığını söylüyor. Santiment’e nazaran, genel olarak kripto para piyasası durağan yahut hareketsiz devirden geçiyor. Buna bağlı olarak husus hakkında şunlara yer verildi:

Daha fazla düşüş, his sözlerinden biri olarak, bu, yatırımcıların piyasaların toparlanmasından vazgeçtiklerinin bir işaretidir. İronik bir biçimde, sonuç olarak gördüğümüz kapitülasyon tarihi olarak piyasaların toparlandığı vakittir.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu