Bitcoin Haberleri

5 Efsane Analist: Bitcoin Ayı Piyasası Bu Tarihte Bitecek!

Bitcoin ve altcoin projelerindeki ayı piyasası analistleri şaşırttı. Lakin son kısa vadeli Bitcoin ve altcoin karları yatırımcı umutlarını tekrar alevlendirdi. Global kripto para piyasası, FTX’in çöküşünün akabinde en uygun kripto paraların fiyatlarının çöküş yaşamasıyla uzun bir düşüş eğiliminde.  En büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum, bu ay sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 30’un üzerinde düşüş yaşadı. Pekala, sırada neler var? Bitcoin nasıl hareket edecek? İşte beş analistin yorumları…

Bitcoin için beş analistin yorumları

Kısa vadeli kazanımlar, ayı piyasasında piyasayı biraz dinlendirmekte. Lakin yakın gelecekte bir fiyat artışı için net katalizörler yok. Lakin bu, analistleri ayı piyasasının sona yakın olup olmadığı konusunda spekülasyon yapmaktan caydırmadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto piyasası pahası, son güne nazaran %5,93 oranında paha kazandı. Şu anda 828,74 milyar dolar düzeyinde. Bu da birtakım traderların umutlarını artırıyor. Analist ve trader SmartContracter, 214.000 Twitter takipçisine makro döngü bazında BTC’nin tabana epey yakın göründüğünü söyledi.

Dibe yakın Bitcoin fiyatı, ayı piyasasının sonunu işaret edebilir. Tezlerini BTC’nin üç günlük grafiğine dayandıran analist, fiyatın ayı piyasası ABC modelini bitirmek için bir son köşegen oluşumu varmış üzere görünmeye başladığına inanıyordu. Analist RektCapital, 330.000 takipçisine borsa çöküşlerinin tarihi bir eğilim haline geldiğini söyledi. Kelam konusu durumun mutlak BTC ayı piyasası tabanına yakın bir yerde gerçekleştiğine işaret etti. Ayrıyeten, evvelki BTC döngülerinde düşüşe Bitmex’in neden olduğunu söyledi. Bundan daha evvel Mt Gox’tu vardı. Bu sefer ise FTX.

Diğer yandan  On-Chain College, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasına kıyasla çok satıldığı devirleri vurgulamak için BTC Mayer Multiple grafiğine baktı. Analist, bu tıp devirlerin kaygı, karamsarlık ve öfke ile işaretlendiğini söyledi. Analist ayrıyeten, bu tıp devirlerin tarihi olarak, olumlu bir toparlanmanın gerçekleştiği en düzgün uzun vadeli paha bölgelerinden kimilerini sağladığını da kelamlarına ekledi.

Dip düzey görüldü mü?

Analist TradingShot, bir TradingView gönderisinde, iki hafta evvel BTC’nin bir yıldan fazla bir mühletin en güçlü haftalık hacmini gördüğünü vurguladı. Birebiri, yükseliş eğiliminin bilakis döndüğünü gösterebilir. Analist, bir haftalık bir grafikte, hacimdeki önemli artışa dikkat çekti. Bunun Bitcoin grafiğindeki eğilimin bilakis dönüşüyle alakalı olma eğiliminde olduğuna dikkat çekti. Ticaret hacmi artışı, 19 Kasım 2018 ile 13 Mayıs 2019 ortasında mevcuttu. Bu da ayı döngüsünün taban oluşumuydu.

Ancak analist Ecoinometrics, makûs haberlerin birtakım gerilimli finansal şartlarda BTC’yi hala vurabileceğini öne sürdü. Son 13 yılda, Bitcoin sırf birkaç defa görülen finansal şartlar yaşadı. Bu nedenle, analist daha fazla berbat haberin gelmesini bekliyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu