4 Aralık BTC, ETH, XRP, ADA ve BNB Fiyat Analizi

4 Aralık BTC, ETH, XRP, ADA ve BNB Fiyat Analizi

Tüm  kripto paralar Bitcoin’in (BTC) keskin düşüşünü takip ettiği için hafta sonu ciddi bir piyasa  düşüşüyle ​​başladı.

CoinMarketCap'in en iyi paraları

BTC/USD

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte %16,97 düştü.

Bitcoin (BTC), neredeyse 40.000 dolar ile en likidite bölgesine geri döndü. Düşüşe yüksek işlem hacmi eşlik etti. Bu da yatırımcıların pozisyonlarını sabitlemiş olabileceği anlamına geliyor. Bu durumda, bölgeye 50.000 dolar civarında bir geri dönüş beklenebilir. Alıcılar bunu yapabilirse, CME açığını kapatmak için artış 53.000 dolara kadar devam edebilir.

Bitcoin, şu anda 47.400 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ile aynı düşüş eğilimini göstermedi. Ancak %15 düştü.

Düşüşe rağmen, Ethereum (ETH), 4.000 dolardaki hayati desteğin üzerinde kalmaya çalışıyor. Boğalar günün sonunda bunu başarabilirse ETH’de gelecek hafta 4.500 dolara sıçrama görme şansı yüksek.

Ethereum, şu anda 3.948 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

XRP, dünden bu yana %20 düşüşle listedeki en büyük kaybeden oldu.

XRP, desteği 0,70 dolardan yanlış bir şekilde kırdı ve ardından keskin bir geri dönüş yaptı. Günlük mum bu seviyenin üzerinde sabitlenirse, alıcılar inisiyatifi ele geçirebilir ve XRP oranını 0,85 dolardan en yakın dirence geri alabilir. Böyle bir senaryo önümüzdeki haftanın sonuna kadar geçerlidir.

XRP, şu anda 0,78 dolardan işlem görüyor.

ADA/USD

Cardano (ADA) %18,41 oranında düşüş yaşadı.

Cardano (ADA) 1.072 dolar desteğe neredeyse dokundu. Düşüş, yüksek işlem hacmiyle desteklendi, bu da yakında bir düzeltme görme olasılığının olduğu anlamına geliyor. Bu olursa, hafif bir büyüme ADA’yı kısa süre içinde 1,50 dolardan en yakın direnç alanına götürebilir.

ADA, şu anda 1.363 dolardan işlem görüyor.

BNB/USD

Binance Coin (BNB), %13 düşüşle listeden en az kaybeden oldu.

Günlük grafikte Binance Coin (BNB), 490 dolar civarında likidite bölgesine geri döndü. BNB fiyatı 500 doların üzerinde kalabilirse, boğalar kayıp pozisyonlarını geri kazanmak için güç toplamaya başlayabilir.

BNB, şu anda 548 dolardan işlem görüyor.