Bitcoin HaberleriHaberler

3 Ton Bitcoin Madencilik Makinesinin Çin’den Amerika’ya Taşınacağı Bildirildi

Üç ton BTC madencilik makinesi, Çin'in son zamanlardaki baskılarının ortasında Guangzhou'dan Maryland'e taşınmak üzere.

Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısını arttırmasından birkaç hafta sonra ortaya çıkan yeni raporlar, bazı madencilerin ABD‘ye geçiş yapmak isteyeceği yönündeki spekülasyonları doğruladı.

Yaşanan en son gelişme, üç ton Bitcoin madencilik makinesinin Guangzhou’dan Amerika’nın Maryland eyaletine taşınması oldu.

BTC Madencileri Çin’den ABD’ye Göçüyor

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, BTC ve diğer dijital varlıklarla çalışma yasağını yineledikten sonra bu yıl Mayıs ayında Bitcoin madenciliği üzerindeki hakimiyetini güçlendirdi.

Hükümet, birden fazla bölgedeki birkaç maden şirketinin faaliyetlerini durdurmasını emrettiğinde durum daha da fazla tırmandı.

Beklendiği gibi, Bitcoin hash oranı, özellikle bu Pazar günü Sichuan’daki kapanıştan sonra neredeyse yarı yarıya düştü.

Bazı kripto para uzmanları bunu ABD‘nin madencileri cezbetmesi için bir fırsat olarak gördü ve bu giderek artan bir trend olacak gibi görünüyor.

CNBC muhabiri Eunice Yoon‘a göre, Guangzhou’daki bir Çinli lojistik firması, ABD’nin Maryland kentine üç ton Bitcoin madenciliği makinesi taşıyacağını doğruladı.

Ek olarak Facebook finans ekibinin lideri David Marcus, Bitcoin madencilerinin Batıya olan göçünü BTC‘nin gelişimi için büyük bir fırsat olarak nitelendirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu