3 Meme Coin’e Dikkat: Traderlar Milyonlar Kazandı!

3 Meme Coin’e Dikkat: Traderlar Milyonlar Kazandı!

1 Nisan’da Solana Blockchain’inde göğüs coin’lerle yapılan süreçler, yatırımcılara büyük kârlar ve borsada hareketlilik yaşattı. Bu yazıda, yatırımcıların göğüs coin’lerle nasıl büyük kar elde ettiğini ve Solana tabanlı göğüs coin Book of Meme’nin (BOME) en büyük balinasının yeni bir göğüs coin projesine nasıl yatırım yaptığını inceleyeceğiz.

CATIONO ve DEGEN yatırımcıları dikkat çekti

1 Nisan’da Solana Blockchain’inde göğüs coin’lerle yapılan süreçler, yatırımcılara büyük karlar sağladı. The Veri Nerd’ün izlemelerine nazaran bir yatırımcı, 6 SOL (yaklaşık 1.200 dolar) karşılığında 23 milyon CATIONO satın aldı ve 2 dakika sonra tüm CATIONO’yu satarak 36.600 dolar elde etti.

Benzer biçimde Lookonchain’in izlemelerine nazaran, DEGEN ile süreç yapan bir adres 113.000 doları 3.4 milyon dolara yükseltmeyi başardı. Bu adres 22 Şubat’ta 38 ETH (yaklaşık 113.000 dolar) Base’e aktardı. Akabinde 2 Mart’ta 31.6 ETH (yaklaşık 108.000 dolar) karşılığında 85.36 milyon DEGEN satın aldı. 15 saat evvel 72.73 milyon DEGEN’i satarak 2.83 milyon USDC elde etti. Mevcut adreste hala 12.6 milyon DEGEN (yaklaşık 600.000 dolar) bulunuyor.

BOME balinasının yeni göğüs coin yatırımı var

Bunların yanında Solana tabanlı göğüs coin Book of Meme’nin (BOME) en büyük balinası da yeni bir göğüs coin projesine yöneldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BOME, Solana Blockchain’indeki göğüs coin’lerin yükselişi ile patlama yaşamıştı. On-chain tahlil platformu Lookonchain’in datalarına nazaran BOME’nin en büyük ön satış balinası “sundayfunday.sol” isimli yatırımcı, Orcat isimli yeni bir göğüs coin’e yatırım yaptı.

Veriler, bu balinanın 2 cüzdan aracılığıyla 15 bin dolar harcayarak 94,5 milyon ORCAT satın aldığını gösteriyor. Bu süreçle birlikte toplam arzın %9,46’sını satın alan yatırımcı, en büyük ORCAT balinası unvanını aldı. Balina yatırımcı, satın alımla yetinmeyerek merkeziyetsiz borsa (DEX) Raydium üzerinde 150 SOL ile 12,4 milyon ORCAT likiditesi de ekledi.

Balinanın bu yüklü süreçleri öteki yatırımcıların da ilgisini çekti. Dexscreener bilgilerine nazaran ORCAT son 24 saat içerisinde %676 bin yükseliş yaşadı. Solana’daki göğüs coin’lerin son 24 saatteki bu ani yükselişi, yatırımcıların bu cins riskli yatırımlara ilgisini gösteriyor. Fakat yatırımcıların, bu tıp yatırımların yüksek risk taşıdığını ve ani fiyat dalgalanmalarına karşı dikkatli olması gerektiğini unutmaması değerli.

Kaynak: Kripto Koin