2023’te Patlayıcı Büyüme Görecek 5 Altcoin Açıklandı!

2023’te Patlayıcı Büyüme Görecek 5 Altcoin Açıklandı!

2022, altcoin piyasasının yeni doruklara ulaşmasını bekleyen analistlerin iddialarına aksi düştü. Artık umutlar, Fed’in para siyasetini yumuşatacağı ve böylelikle piyasaları harekete geçireceği yeni yılda.

Bu 5 altcoin 2023’te göz kulak olmaya değer

Yakın vakitte Avukat John Deaton tarafından vurgulandığı üzere, XRP yaklaşık on yıldır birinci 10 kripto ortasında. Altcoin, Ethereum günlerinden beri ortalıkta dolaşıyor. Analiste nazaran 2023, altcoin için unutulmaz bir yıl olma potansiyeline sahip. Aşağıda, XRP Ledger ve Ripple topluluğundaki kimi kıymetli son gelişmeler yer almaktadır.

 • Yerel NFT işlevi
 • EVM uyumlu bir side chain testi
 • Protokol tabanlı bir AMM için testler başladı
 • Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite hizmetine artan talep
 • Tüm bu gelişmelerin ayı piyasasındaki XRP fiyatı üzerinde çok az tesiri oldu. Lakin bu anlatı daha uygun şartlarda kolay kolay değişebilir.

Dahası, XRP, listedeki öbür tokenlerin bilakis, büyük bir ralli için boğa koşusuna muhtaçlık duyumuyor. Bunun nedeni, James K. Filan’ın, Ripple ile SEC ortasındaki yaklaşık 2 yıldır devam eden davada yargıcın kararını 2023 Mart ayının sonunda yahut öncesinde vereceğini varsayım etmesidir.

Bazı ABD borsaları, düzenleyicilerle sorun yaşamamak için tokeni listeden çıkarmanın en yeterlisi olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, yasal gayret ABD’de XRP’nin benimsenmesini büyük ölçüde etkiledi.

Cardano (ADA)

ADA, Cardano’nun lokal kripto para ünitesidir. XRP üzere, ADA da piyasa pahasına nazaran birinci 10 ortasında yer alıyor. XRPL üzere, Cardano da mevcut makroekonomik şartlar nedeniyle potansiyel olarak fiyatlandırılmamış kıymetli yükseltmelerden geçti. Kurucu Hoskinson’ın Eylül’de belirttiği üzere, “ayı piyasası” Cardano’nun gücünü yansıtmıyor. Aşağıda ağ için sıradaki kimi değerli gelişmeler yer alıyor:

 • Takip eden güçlü bir topluluk. MBLM, Cardano’yu marka yakınlığına nazaran en uygun kripto projesi olarak sıraladı
 • Eylül ayında Vasil hard forku sayesinde geliştirilmiş akıllı mukavele ve ölçeklendirme yetenekleri
 • Geliştirilmekte olan 1000’den fazla merkezi olmayan uygulama (ağ , 2022’de birkaç ay boyunca geliştirme faaliyetlerinde başkalarına öncülük etti)

Shiba Inu (SHIB)

SHIB yahut Shiba Inu, Ethereum tabanlı bir ER20 token. Başlangıçta bir DOGE yan eseri olarak görülen SHIB, bir yıl içinde %45.000.000 çıkar elde ederek 2021’de kripto dünyasını kasıp kavurdu. Bununla birlikte, geliştiriciler artık göğüs coin etiketini kaldırmak için yeni projeler inşa ediyorlar. Aşağıda, 2023’e planlanan projelerden kimileri yer alıyor.

 • Shiba Inu metaverse geliştirme
 • Shiba Eternity kart toplama oyunu
 • Katman 2 Blockchain tahlili Shibarium.

Tezos (XTZ)

XTZ, Tezos ağının mahallî kripto para ünitesidir. Tezos projesi birkaç nedenden ötürü benzersizdir. Birincisi, ağ fork olmadan yükseltmelerden geçebiliyor. Ayrıyeten, 4 yıllık tarihinde hiçbir vakit bir istismar yaşamamıştır. Kripto piyasası makûs durumdayken, proje yeni kripto yatırımcılarını çekmek için marka sponsorluğu mutabakatlarına yatırım yaptı. Buna ek olarak, sessizce artan bir benimseme görüyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, dünyadaki en tanınan kripto para ünitelerinden biridir. Kripto alanına yeni gelen birçok kişi için birinci kripto para ünitesi olarak hizmet etmiştir. Geçen yıl, DOGE dünyayı şok etti. Sırf Elon Musk’ın tweet’leriyle körüklenen 0,73 dolara çıktı. Bilhassa, yeni Twitter sahibi Elon Musk ile, birçok Dogecoin sahibi platformla bir cins entegrasyon bekliyor. Musk’ın Dogecoin ile uzun müddettir devam eden romantizmi düşünüldüğünde, bu çeşit beklentiler hiç de abartılı değil. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bu rallilerden biri en son Eylül ayında ortaya çıkmıştı

Kaynak: Kripto Koin