2 Danışmanlık Şirketi: Bu 4 Kripto Para Yatırımlık!

2 Danışmanlık Şirketi: Bu 4 Kripto Para Yatırımlık!

Kripto para piyasasında, birden fazla kripto para ünitesi büyük ölçüde düştü. Uzmanlar düşüşün sebebi olarak, sıkı para siyaseti ile ilgili tasaların beklenenden daha uzun sürmesini gösterdi. Lakin kimi kripto para projeleri piyasadaki düşüşlere meydan okuyor. İşte yatırım şirketleri TheMotleyFool ve Investorplace’a nazaran, kripto kışında hayatta kalacak ve gelecek yıllarda paha yaratabilecek 4 kripto para birimi…

Listedeki birinci kripto para ünitesi: Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) mavi çipli bir pay senedine benzetilebilir. BTC, yatırımcılar için kripto portföylerinin olmazsa olmazıdır. Güzel haber şu ki, enflasyon hafifliyor üzere görünüyor ve zayıf bir dolar riskli varlık sınıfları için olumlu. 2023’teki potansiyel bir sakinlik, siyaset yapıcıları genişlemeci siyasetler izlemeye zorlayabilir. Uzmanlar bu senaryoda , Bitcoin’in fiyatını mevcut düzeylerden ikiye katlayabileceğini söyledi.. Mart 2024’te bir Bitcoin yarılanması da bekleniyor. Bu da öbür bir üst taraflı katalizör. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, tarihi olarak, kripto para ünitesi fiyatı yarılanma olaylarından sonra arttı.

Hedge fon yöneticisi Mark Yusko, yaklaşan yarılanma aktifliğinin Bitcoin’i 100.000 dolara çıkarabileceğine inanıyor. Bitcoin’in 20.000 dolar düzeyinde konsolide olduğunu da belirtmekte yarar var. FTX’in çöküşü diğer bir düzeltme tipini tetikledi. Bununla birlikte, artan kurumsal benimseme ile, bilhassa 2022’deki %60’tan fazla bir düzeltmeden sonra BTC için olumlu olmaya devam etmektedir.

Dogecoin (DOGE)

Kripto piyasalarındaki çöküşlere karşın Dogecoin, piyasa bedeline nazaran birinci on proje ortasındaki pozisyonunu korudu. DOGE’nin enflasyonist bir yapısı var. Bu nedenle yakın vakitte tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine dönmesini beklemek gerçekçi olmaz. Fakat uzmanlar, DOGE’nin 12 ila 18 ay içinde iki katına çıkabileceğini söyledi. Elon Musk, Dogecoin’in Twitter’da bir ödeme tekniği olarak kabul edildiğini ima etti. DOGE şuan Tesla’dan mal satın almak için bir ödeme sistemi olarak kullanılıyor Ayrıyeten, Dogecoin’in güçlü bir topluluğu var ve sahiplerin sayısı arttıkça, şirketlerin kriptoyu bir ödeme usulü olarak kabul etmeleri için bir teşvik olacak.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), Bitcoin’i mavi çipli bir kripto para ünitesi olarak yakından takip ediyor. Ernst & Young Müdürü ve Global İnovasyon Başkanı Paul Brody, 2023 için Ethereum’da yükselişte. Brody, endüstriyel uygulamaların kripto para ünitesi için potansiyel bir katalizör olabileceğini söyledi. Bu, blockchain teknolojisinin daha geniş çapta benimsenmesi ile yükselişi hızlandıracak. Dikkat edilmesi gereken bir öbür nokta, Ethereum Merge’nin, piyasa hassaslığının düşüş eğiliminde olduğu bir vakitte gelmesidir.

Annalistlere nazaran piyasa hassaslığı aksine döndüğünde, Ethereum için üst istikametli ivme süratle artacak. Merge, Ethereum ağının daha inançlı hale getirdi. Ayrıyeten, proof-of-stake tekniğine geçiş, güç tüketimini değerli ölçüde azaltacak.

Listedeki son kripto para ünitesi: Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin SV, Bitcoin Cash blockchain’inin bir çatalıdır. Bitcoin SV, kurumsal seviyede uygulamaların oluşturulması için bir platform sundu. Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik ve istikrar sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, bu çevrimiçi tartışma forumu lansmanının duyurulması dikkat caziptir. Kimi kullanıcılar bu ağı Reddit yahut GameSSS’lerle karşılaştırdı. Kripto meraklıları, projeye büyük ilgi olduğunu söyledi.

Erken ödül programlarının, en azından kısa bir mühlet için Bitcoin SV ile ilgili her şeye yatırımcı ilgisini artırması olasıdır. Uzmanlara nazaran bu gelişmelerin altcoin fiyatında ralliye yol açabileceğini söyledi.

Kaynak: Kripto Koin