2.2 Milyon Dolarlık NFT Çalındı, OpenSea İşlemleri Dondurdu

2.2 Milyon Dolarlık NFT Çalındı, OpenSea İşlemleri Dondurdu

NFT pazarı OpenSea, 2.2 milyon dolar değerinde Bored Ape NFT’lerinin çalındıkları bildirildikten sonra işlemleri dondurdu. 

Aktarılan bilgilere göre toplam 15 maymun ve mutant NFT’si çalındı. NFT sahibi, Todd Kramer, “tartışmasız hayatının en kötü gecesi” olduğunu söyledi. Büyük bir koleksiyona ait NFT’lerin çalınması son zamanlarda pek rastlanan bir durum değil.

OpenSea, pazarın en popüler NFT platformu olarak faaliyet gösteriyor ve yüz binlerce kullanıcıyı kendine çekiyor. Ancak bu NFT’lerin çalınması, platformdaki diğer NFT’lerin güvenliği konusunda endişe yarattı. NFT’lerin tam olarak nasıl çalındığına dair çok az bilgi var ve platformdan henüz resmi bir güncelleme gelmedi.

Bu arada, Phunky Ape Yacht Club (PAYC) ve OpenSea arasında biraz çekişme yaşanıyor. NFT platformu bu NFT serisini yasakladı, çünkü Bored Ape Yacht Club NFT’lerine dayanıyordu.

Burada da şikayetçiler, gerçekten merkezi olmayan bir pazarın yasaklara izin vermeyeceğini söylüyor. PAYC ayrıca güçlü bir topluluğa sahip gibi görünüyor, bu yüzden serinin nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak.

Bu tür olaylardan sonra NFT pazar yerleri güçlü güvenlik uygulamaları sağlamak veya üyelerini yabancılaştırma riskini almak zorunda kalacak.