18 Aralık BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

18 Aralık BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

Bugün, kripto para piyasasında bazı coinler kırmızı bölgedeyken diğerleri yükselmeye çalıştığı için nötr bir ruh hali hakim oldu denilebilir.

CoinMarketCap'in en iyi paraları

BTC/USD

Listemizdeki tek düşen kripto para Bitcoin (BTC) oldu. En büyük kripto para biriminin oranı dünden bu yana %0,63 geriledi.

Bitcoin (BTC) düşmeye devam ediyor; bununla birlikte, fiyat 41.967 dolardan kritik yeşil desteğin üzerinde işlem görmeye devam edene kadar boğaların inisiyatifi ele geçirme şansı hala var. Şu anda BTC, 47.000 dolar civarında en fazla likiditenin bulunduğu bölgede yer alıyor. Alıcılar bu seviyeyi kırabilirse, 50.000 dolarlık önemli alana doğru hafif bir büyüme görme şansı var.

Bitcoin, şu anda 46.824 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saat içinde %3,30 arttığı için bugün en büyük kazanan oldu.

Ethereum (ETH), yukarı doğru muhtemel hareket için güç biriktirdiğinden dolayı Bitcoin’den (BTC) daha fazla yükseliş eğilimi gösteriyor. Ayrıca yüksek işlem hacmi de bu ifadeyi doğrulamaktadır. Bu durumda, Ethereum (ETH), kısa süre içinde 4.000 doların üzerinde sabitlenirse 4.500 dolar civarında bölgeye geri dönebilir.

Ethereum, şu anda 3.932 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

XRP, Ethereum’un (ETH) yükselişini takip ederek %2,50 arttı.

Teknik açıdan XRP de geniş bir kanalda yer aldığı için ETH’ye benzer şekilde işlem görüyor. Şu anda, fiyat kritik seviyelerinden uzak olduğu için ne boğalar ne de ayılar hakim durumda demek zor. Satıcılar baskıya devam edebilir ve günlük mum 0,70 doların altında sabitlenirse, 0,60 dolara keskin bir düşüş beklenebilir.

XRP, şu anda 0,8207 dolardan işlem görüyor.