162 IQ’lu dahi çocuk Noel’de kripto para istiyor

162 IQ’lu dahi çocuk Noel’de kripto para istiyor

Albert Einstein’dan daha yüksek bir zeka katsayısına (IQ) sahip 12 yaşındaki bir çocuk, bu Noel’de kripto para istiyor. İngiltere, Bristol’de ikamet eden Barnaby Swinburn, Noel hediyesi olarak kripto para birimi istedi.

BristolLive’a göre, Swinburn IQ testinde 162 ile mümkün olan en yüksek puanı aldı ve Einstien’in 160 IQ’sunu geçti. Sonuç olarak, dahi çocuk en yüksek Mensa skorerlerinin ilk %2’sini alan yüksek IQ topluluğunun bir üyesi oldu.

Swinburn’ün annesi Ghislaine kripto para birimleri hakkında şunları söyledi:

“Piyasaları izliyordu. Noel için içinde para olan bir zarf alacak ve onu kripto para birimine dönüştürecek.”

Swinburn, kriptoya olan ilgisiyle uyumlu olarak büyümek ve bir programcı olmak istiyor. Ghislaine, “Zaten üniversite kurslarına bakıyor ve Oxford’a gitmek istiyor,” diye ekledi.

Daha öncede Brezilyalı bir baba, yeni doğan kızı için 2017’de yaklaşık 915,80 dolar değerindeyken 1 BTC hediye etmişti. Genç kız, BTC 17 Ekim’de 60.000 doların üzerine çıkarken %6,500‘ün üzerinde bir kazanca tanık oldu.

Aynı zamanda Brezilya kripto borsası Foxbit’in kurucusu olan João Canhada, daha sonra 2017 yılının, 1000 doların altında Bitcoin satın almak için son şansı olduğunu fark etti:

“2017’de kızım doğar doğmaz ona sadece bir hediye olarak değil, bu yeni ekonomiye yatırım yapmanın bir yolu olarak 1 Bitcoin aldım. O sırada BTC, 5.000 Brezilya Reali’ne mal oldu.”