Peter Brandt, Bitcoin Boğalarının Henüz Teslim Olmadığını İddia Ediyor

Peter Brandt, Bitcoin Boğalarının Henüz Teslim Olmadığını İddia Ediyor

Tecrübeli emtia yatırımcısı Peter Brandt, Bitcoin’in henüz boğaları teslim olmaya zorlayacak büyük bir satış görmediğini tweetledi.

Piyasa değeri açısından büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Bitstamp borsasında bugün erken saatlerde gün içi en düşük 46.596 Dolar’a düşerek art arda üçüncü gününü kırmızıyla kaydetme yolunda ilerliyor.

BTC

Bitcoin, 4 Aralık’ta büyük bir satış yedi ve 42.000 Dolar’a kadar düştü. Bunu haftalarca süren anemik fiyat hareketi izledi.

20 Aralık’ta Brandt, yüksek satış hacmine sahip panik kapitülasyon olmadığı için Bitcoin’in henüz dibi görmediğini belirtti. Efsanevi yatırımcı, piyasa diplerine güçlü satışların eşlik etmediğini kabul etmekle birlikte, yükseliş hareketleri sırasında artan hacmin olması gerektiğini de kaydetti.

Bitcoin, Brandt’in uyarısından bu yana bir hafta içinde %14 arttı. Bununla birlikte, kripto para birimini 52.000 dolarlık kilit direnç seviyesinin üzerine itmek için yeterli satın alma baskısı yoktu. İyileşme bir boğa tuzağına dönüştü.

28 Aralık’ta Bitcoin %6‘dan fazla geriledi. BTC ve diğer risk varlıkları, Aralık ayı başlarında Omicron odaklı bir düzeltmeden sonra hala yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için mücadele ediyor. Kripto para birimi, ayılar piyasanın kontrolünü ele geçirmeden önce Kasım ayı başlarında 69.000 dolara ulaşmıştı.