Consensys, ABD Hedge Fonu ve HSBC’den 200 Milyon Dolar Topladı

Consensys, ABD Hedge Fonu ve HSBC’den 200 Milyon Dolar Topladı

Bir blockchain teknoloji şirketi olan Consensys, yakın zamanda HSBC ve Third Point dahil olmak üzere işletmelerden yüz milyonlarca dolar topladığını duyurdu.

HSBC, Avrupa’nın en büyük bankasıyken, Third Point, yönetimi altındaki 17 milyar dolarlık varlığa sahip ABD merkezli bir hedge fonudur.

Konsensüs İçin Büyük Finansman

Consensys, en son finansman turunun sonuçlarını Çarşamba günkü bir blog gönderisinde açıkladı. Son kapanış, Marshall Wace, Spartan Group, Coinbase Ventures, HSBC ve Third Point gibi yeni yatırımcılar ve ortaklar dahil olmak üzere şirketin değerini 3,2 milyar dolara çıkardı.

Consensys, kendisini Ethereum ağı etrafında altyapı oluşturmaya ve “Web 3” olarak adlandırdıkları, merkezi olmayan internet tabanlı organizasyonlar dünyasına daha iyi erişim sağlamaya adıyor.

En popüler ürünlerinden biri, popülaritesi hızla artan ve şu anda 21 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan MetaMask cüzdanını içeriyor.

Third Point LLC’nin CEO’su ve Kurucusu Daniel S. Loeb, gelişen Web 3 ekosisteminde potansiyel gördüğünü söyledi:

“ConsenSys’in MetaMask cüzdanı ve diğer araçları, tüketiciler, işletmeler ve geliştiriciler için merkezi olmayan web üzerinde etkileşim kurmaları ve oluşturmaları için benzersiz bir platform sunuyor. Web 3.0’ın sınırsız potansiyelini ortaya çıkarmak için ConsenSys ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Bu arada Marshall Wace CEO’su Amit Rajpal da Defi ve NFT’lerin katlanarak büyüme potansiyeline inandığını belirterek inancını gösterdi. 

Consensys, merkezi olmayan finansın yanı sıra, içerik oluşturucular, oyun yayıncıları ve sanatçılar için NFT’nin benimsenmesini sağlamak için çalışıyor.