11 ŞUBAT 2022 TARİHİNDE KRİPTO VARLIK YASA TASARISI ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR!

11 ŞUBAT 2022 TARİHİNDE KRİPTO VARLIK YASA TASARISI ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR!

11 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00-19.00 arasında alanında uzman kişilerin görüş ve önerilerini paylaşacağı ve sonucunda bir rapor hazırlanacak olan “Kripto Varlık Yasa Tasarısı” Çalıştayı düzenlenecektir.

TBMM ve Hazine Bakanlığı’na kabul edilen ve Türkiye’de Blockchain sektörüne emek sarf eden, aralarında ekonomistlerin, hukukçuların, akademisyenlerin ve teknoloji alanında çalışan uzmanların ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin  yer aldığı çatı bir sivil bir inisiyatif olarak kendilerini tanımlayan Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu’nun düzenleyeceği bu kapsamlı çalıştayda Kamu personelleri ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri de yer alacaktır.

Çalıştayda oluşturulmuş olan gruplar öncelikle grup çalışmaları gerçekleştirecek ardından da kendilerine ayrılan süreler içerisinde sunumlarını gerçekleştireceklerdir.

TBMM‘ye yasa tasarısı olarak sunulması planlanan Kripto Varlık Yasa’sı hakkında alanında uzman kişilerin hazırlayacağı ve sunacağı çalışmaların bütününden oluşan görüş ve önerilerin derleneceği; sektör ve ülke menfaatleri doğrultusunda kanun yapıcılara sektör paydaşları olarak akademik olarak denetlenmiş, bilimsel olarak ihtiyaçları karşılayan, hukuksal açıdan her aktöre güvenli bir yasal alt yapının ilk adımlarının atılacağı bir çalıştay süreci ile kanun koyuculara bu konuda destek olmak amaçladıklarını belirten Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu kendilerini sivil bir inisiyatif olarak tanımlamakta ve uzunca bir süredir de çeşitli platformlarda Kripto Varlık Yasa Tasarısı hakkında görüşlerini paylaşmaktadırlar.

Çalıştayda konuşmacılar arasında Erkan Öz, Ahmet Usta, Öğr.Gör. İsmail Hakkı Polat, Öğr.Gör.Tansel Kaya, Devrim Danyal,Öğr.Gör. Nurullah Mahmut Dündar, Kamile Uray,Volkan Korkmaz, Cem Yılmaz, Prof. Dr. Ümmühan Aslan, Av. Sima Baktaş, Doç.Dr.Pınar Çağlayan Aksoy, Burcu Atalay, Av. Elçin Karatay, Av. Oğuz Evren Kılıç ve bir çok değerli isim yer almakla destekçi olarak da WEB3 Teknoloji Derneği, Global Bilişim Derneği (BİDER), Blokzincir ve Kripto Varlık Derneği, CryptoWomen Turkey, Blockchaın Insiyatifi (BCI), Istanbul Blokzincir Kadınları Derneği gibi bu alanda aktif çalışan sivil toplum kuruluşlarının desteği ve katılımıyla gerçekleşecektir.

Çalıştay, Grand Ankara Hotel’de 11 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleştirecektir. Program detayları ve akış için ilgili web sitesi: https://www.kriptovarlikyasasi.org/ dir.

Platform aynı zamanda Kamuoyu görüşlerine oldukça önem vermekte olup bu görüşleri de raporda yer verecektir. Sizler de yeni yasa tasarısı için görüşünüzü yazmak isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.