HaberlerKripto Para Haberleri

101,38 Karatlık Elmas, Kripto Para İle Satın Alınan En Pahalı Nesne Rekorunu Kırdı

Hong Kong'da açık artırmada satılan 101,38 karatlık bir elmas, şimdiye kadar kripto para birimi kullanılarak satın alınan en pahalı nesne oldu.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Hong Kong’da açık artırmada satılan 101,38 karatlık bir elmasın şimdiye kadar kripto para birimi kullanılarak satın alınan en pahalı nesne olduğu bildirildi.

Sotheby’s müzayedesinde ki elmas 12,3 milyon ABD dolarına satıldı ancak satış fiyatının yine de beklenen 15 milyon Dolar’lık fiyatın altında kaldığı belirtildi.

[affiliate_news2 id=”3856″]

Sotheby’s’in bir sözcüsü, anonim bir alıcının hangi kripto para birimini kullandığını söylemedi, ancak daha önceki raporlarda, Bitcoin ve Ethereum ile ödeme kabul edileceği söylenmişti.

Müzayede yetkilileri tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Anahtar 10138” olarak adlandırılan armut biçimli elmas, halka açık olarak satılan ve bu şekle sahip ikinci en büyük elmastı.

Bir karat, elmasları ve diğer değerli taşları ölçmek için kullanılan 200 miligram ağırlık birimine eşittir. Bu ölçekler doğrultusunda elmas 10138’in, 20.276 gram ağırlığında olduğu belirtildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu