Bitcoin HaberleriHaberler

10 Yıldır Hareketsiz Olan Bitcoin Cüzdanı Etkinleştirildi

İçerisinde 791 BTC (26 milyon dolar) bulunan cüzdan 10 yıl sonra etkinleştirildi.

Popüler kripto para izleme platformu Whale Alert, dokuz yılı aşkın süredir uykuda olan bir Bitcoin cüzdanını tespit etti ve etkinleştirildiğini söyledi.

İlgili cüzdan, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC’nin güncel fiyatıyla 26.147.621 Dolar’a eşdeğer olan 791 BTC içeriyor.

Cüzdan, Bitcoin’in efsanevi yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘nun radardan çıkmasından hemen sonra kuruldu. Ama varlığının gölgesi her zaman havadaydı.

Bazı Twitter kullanıcıları yorumlarda, cüzdanın sahibinin şifresini 9.1 yıl boyunca kurtarmaya yönelik sonuçsuz girişimlerin ardından hatırladığını söyledi.

[affiliate_news2 id=”3896″]

Bu yılın başlarında, Şubat ve Mart aylarında, Satoshi döneminden bu yana hareket etmeyen büyük miktarlarda Bitcoin (5.000 BTC ve 2.000 BTC’nin biraz üzerinde) cüzdanları, sahipleri tarafından değiştirildi.

Geçmişte, madenciler tarafından eski cüzdanlarından büyük miktarlarda Bitcoin kaydırıldığında, bu durum BTC döviz kurunda dalgalanmaya neden oluyordu.

Buna benzer bir şekilde binlerce Bitcoin (BTC) kripto para biriminin şifresi unutulmuş cüzdanlarda durduğu ifade ediliyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu