Bitcoin HaberleriHaberler

1 Bitcoin Tutan Cüzdan Sayısında Rekor!

Terra LUNA çöküşüyle başlayan ve Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasasının açık şekilde etkileyen fiyat düşüşü, bu durumu fırsat olarak bilenlerin de Bitcoin’i düşük fiyattan almasına neden oluyor.

Zincir üstü veri analiz platformu Glassnode’un son grafiğine göre, elinde en az 1 Bitcoin bulunan adres sayısında rekor kırıldı ve bu sayı 848 bin 88 oldu. Grafiğe genel bir açıdan bakıldığında fiyatın düştüğü dönemlerde bu adres sayısının arttığı, fiyat yükselirken de azaldığı görülüyor. Dolayısıyla yatırımcıların düşüşleri alım fırsatı olarak gördükleri söylenebilir.

80 bin Bitcoin satışı bu kadar düşürebildi!

Bitcoin’in yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görüldüğünün bir başka göstergesi ise, LUNA/UST çöküşü gibi 80 bin Bitcoin’in satıldığı büyük bir olayı büyük düşüşler yaşamadan atlatmış olması… Kasım ayındaki 69 bin dolarlık rekorundan bu yana düzenli olarak düşen kripto para piyasası, Fed’in para sıkılaştırma adımları ve Rusya-Ukrayna savaşıyla da iyice geriye çekilmişti.

Mart ayı sonunda yeniden 48 bin dolara çıkan Bitcoin, daha sonra ise Fed’in faiz artırma kararı ve diğer gelişmeler ile düşmüş, LUNA/UST çöküşüyle ise 24 bin 200 dolara kadar geri çekilmişti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu